
Robert Magnussen
Tid
·
Mar 4, 2021
Har du hørt påstanden "sunt er dyrt"? Vi er så definitivt ikke enig. Ta en kikk på kilo-prisen på smågodt, potetgull og sjokolade og du vil få deg en overraskelse. I mange tilfeller er den det samme som kiloprisen på en god biff.
Ved å følge med i tilbudsavisene (det finnes egne apper for det) og planleggene ukens innkjøp kan du slippe unna med 1130 kroner i måneden, tilsvarende 40 kr pr dag. Nedenfor følger et eksempel på én dag.
Vi har tatt utgangspunkt i en person som veier 65 kg, som ønsker å vedlikeholde vekten, og spise proteinrikt og godt.
Pris: 6,62kr
Pris: 6,15 kr
Pris: 14,9 kr
Pris: 7,23 kr
Pris: 5,47 kr
{{sales-banner}}
40,36 kr for 1 dag
1130 kr for 4 uker
Tilbudene er primært hentet fra nettbutikkene til Kolonial og Meny. Det er derfor sannsynlig at du kan finne enda bedre priser om du besøker butikker som Kiwi, Rema1000 og Coop Extra.
Gode valg gjør at du bruker mindre penger på mat i måneden. Vi har mange studenter på kundelisten og felles for mange er at de ønsker å bruke minst mulig på mat, men uten at det går utover kvalitet og smak. Dette er kun ett eksempel på hvordan en dag ser ut. Her får du i deg et balansert innhold av protein, fett og karbohydrater, i tillegg til nok frukt og grønnsaker. I løpet av 4 uker er det viktig å variere hva du spiser, så du bør ikke spise nøyaktig som dette alle dager.
Vi hjelper deg gjerne med å sette opp en rimelig og variert kostholdsplan. Vi tilbyr to pakker.